Niemieckie schrony

1 vote

Niemcy boją się ataków i budują schrony przeciwatomowe

Niemiecki resort transportu zobowiązał koleje Deutsche Bahn do budowy 40 podziemnych schronów, które będą siedzibami centrów zarządzania kryzysowego. Pomieszczenia pod dworcami mają ułatwić akcje ratunkową w czasie ataków terrorystycznych czy klęsk żywiołowych. Nowe schrony powstaną w Berlinie, Dreźnie oraz Lipsku.

Remonty przejdzie też 37 starych bunkrów z czasów Zimnej Wojny – znów będą wyposażone w najnowszy sprzęt.Ich konstrukcja jest w dobrym stanie, a ściany są tak grube, że nawet po zniszczeniu dworca pod ziemią nadal będą pracować zarządzający akcjami ratunkowymi. Wstępnie szacuje się, że modernizacja każdego ze schronów kosztować może ok. 100 tys. euro.Urzędnicy niemieckiego ministerstwa transportu naciskają na parlamentarna komisję budżetową, aby przeznaczyła na ten cel nawet 10 mln euro już w tym roku. Twierdzą, że zagrożenie ze strony islamskich terrorystów, radykalnych organizacji lewackich, ale także z powodu powodzi czy huraganów nigdy nie było tak duże jak teraz.

Źródło: freeisoft.pl i spiegel.de

I trochę zdjęć wnętrz schronów naszych zachodnich sąsiadów. Widać na nich, że generalnie są w lepszym stanie i przeciwatomowe schrony w Polsce. Albo są w nich muzea albo nie są zdewastowane w jakiś niewyobrażalny sposób. Na dole są linki do wszystkich zdjęć pokazanych tutaj i jeszcze więcej.

Schron w NiemczechSchron w NiemczechSchron w NiemczechSchron w NiemczechSchron w NiemczechSchron w NiemczechSchron w NiemczechSchron w NiemczechSchron w NiemczechSchron w NiemczechŹródło: welt.de i welt.de zobacz też bunker5001.com

A na koniec jeszcze link do relacji kogoś, kto był w rezerwowym schronie rządu RFN i zrobił mnóstwo zdjęć. Relacja jest po polsku i szczegółowe zdjęcia schronu. Schron jest utrzymany w bardzo dobrym stanie i prawdopodobnie może być użyty w przypadku zagrożenia. Na co dzień można go zwiedzać (tylko w środy). Relacja jest sprzed kilku lat więc w razie przyjścia ochoty na zwiedzanie, trzeba wcześniej sobie wszystko sprawdzić, żeby nie odbić się od drzwi.

Schron rządu RFN

Schron rządu RFN

One Comment

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *