Projekty schronów

4 votes

Dzisiaj mało pisania ale dużo projektów schronów.

Poszukałem trochę i znalazłem dużo projektów schronów o różnym stopniu skomplikowania. Oprócz tych, które już przedstawiałem, teraz kolejne. Poniżej zdjęcia planów i linki do stron, na których zostały umieszczone. Tam też jest na ogół więcej zdjęć i szczegółowe opisy.

Niektóre z projektów to tylko wizualizacje, nie mające następstw w postaci realizacji fizycznych obiektów. Kolejna część to plany na papierze – zrealizowane bądź nie. Źródła na ogół amerykańskie, ponieważ to tam od lat 50-tych najbardziej rozwijał się przemysł ich budowy – zarówno ze strony rządu jak i zwykłych obywateli.

shelter_plans_1967Jeśli masz piwnicę w domu, możesz ją zaadoptować na potrzeby schronu. Na tej stronie znajdziecie dokładny opis tego, jak zrobić takie pomieszczenie. Wydawnictwo pochodzi z 1967 roku ale niewiele zmieniło się w samych założeniach od tego czasu, więc informacje jak najbardziej aktualne.

Kolejna strona, tym razem z linkami do *.pdfów z projektami prostych schronów (fallaut shelters). To także dosyć proste konstrukcje, pochodzące z lat 80-tych. Można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie w klasie ekonomicznej.

Ziemianka - schron

Ziemianka – schron

Powyżej ziemianka – schron z planem do wykonania. Nie jestem pewien czy będzie on całkowicie skuteczny ale może komuś się przyda. Na pewno ciekawa konstrukcja. Możecie sobie to tutaj obejrzeć dokładniej.

shelter_plans_01Kilka planów schronów/bunkrów bez szczegółowych opisów konstrukcji. Można zerknąć okiem.

shelter_wielkiDuży, wielorodzinny projekt schronu. Jeśli ktoś by chciał umieścić małe miasteczko pod ziemią, to to jest projekt dla niego. Na stronie nie ma wiele więcej informacji o tym projekcie ani o innych tam pokazanych.

shelter_tinyO stronie tinyhousedesign.com już kiedyś wspominałem. Oto kilka ciekawych wizualizacji schronów indywidualnych. Można sobie coś wybrać i zbudować. A potem się zastanawiać czy do czegoś innego niż pochwalenie się sąsiadom, może się przydać.

shelter_podziemnyDosyć minimalistyczny ale dokładnie rozrysowany plan schronu podziemnego. Typowy fallout shelter. Jakość grafik nie powala ale warto ściągnąć na swój twardy dysk.

To wszystko na teraz. Jeśli się podobało, to może wrzucę też kiedyś trochę *.pdf-ów z projektami, bo takie też znalazłem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *